Földrajz érettségi 2017 összefoglaló

Ebben az évben május 19-én zajlottak le a földrajz írásbeli érettségi vizsgák.

Bár kétszintű vizsgát már 2005-óta tehetnek a diákok, az idei azért különleges, mert ebben az évben került sor először a 2012-es Nemzeti alaptanterv illetve az erre kidolgozott új kerettanterveknek megfelelő, módosított vizsgakövetelmények szerinti vizsgákra. Ilyen mélységű, minden tantárgyak érintő változtatás most történt első ízben a vizsgarendszer 2005-ös bevezetés óta.

Ebben az évben földrajzból középszinten 7 275 fő jelentkezett érettségi vizsgára, emelt szinten pedig 217 fő méretette meg a tudását. Ez további csökkenést jelent az előző évekhez képest (2015-ben 10 140 illetve 247 fő,  2016-ban pedig 9279 illetve 328 fő). Változás ebben az évben az is, hogy 2016-tól a szakgimnáziumok tanulói csak szabadon választható (6.) tárgyként tehettek vizsgát földrajzból. Érdekesség, hogy 228 fő idegen (angol, francia német olasz román és spanyol) nyelven tett középszintű vizsgát, az emelt szintű vizsgát mindössze ketten választották, ők német nyelvű feladatsort oldottak meg.

Az ez évi érettségi feladatsorok és az új vizsgakövetelmények az alábbi a címen érhetők el