„Has, alkoss, gyarapíts! Iskolai foglalkozások a fenntartható táplálkozásról” – könyvajánló

KIS KELEMEN ÉVA

földrajz vezetőtanár

ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium

Az EAThink2015 projekt és az Anthropolis Egyesület közösen megjelentetett kézikönyvét ajánlom – elsősorban általános és középiskolai tanár – olvasóink figyelmébe.

Az iskolai foglalkozásokat tartalmazó kézikönyv borítója

Globális világunk változásai rendkívüli mértékben felgyorsultak. Az ebben való tájékozódás nagy kihívás valamennyiünk, de elsősorban a gyerekek számára. Tehát komoly feladat hárul a tanárokra, hogy segítsék diákjaikat eligazodni, kritikusan gondolkodni, illetve aktív cselekvésre ösztönözni a globális fejlődés kihívásaival szemben. Ebben segít ez a kézikönyv részletesen kimunkált óravázlataival, oktatási segédanyagaival, amelyek a fenntartható élelmiszer-rendszereket, az élelemhez való jogot, az egymásrautaltságot dolgozzák fel. Az óravázlatok tanulóközpontúak és interaktív módszerekre épülnek. Céljuk, hogy a globális nevelés szemlélete ne tanterven kívüli területként, hanem integráltan jelenjen meg tanítási gyakorlatunk mindennapjaiban, tantárgyaktól függetlenül.

Példák a fejezetnyitó oldalpárokra

Az EAThink2015 projektről szóló tájékoztató, valamint a projekt keretében készült valamennyi oktatási anyag az alábbi linkre kattintva érhető el: http://eathink2015.org/hu/

Források:

• Tartalmi: Bán Dávid – Nagy Balázs (szerk.): Has, alkoss, gyarapíts! EAThink2015 projekt – Anthropolis Egyesület, Budapest, 2017
  • Képek: Kis Kelemen Éva